Składniki:
-
Chlebek Chmurka - składniki
-
5 jajek
-
125g serka śmietankowego - cream cheese
-
szczypta soli
-
odrobina stewii
-
płaska łyżeczka proszku do pieczenia
O przepisie:
Próbowaliście chleba „chmurka”, nazywanego również Oopsie lub Cloud Bread? To smaczna alternatywa pszennej bułki, którą z powodzeniem możesz wykorzystać do przygotowania niskowęglowodanowej i ketogenicznej kanapki. Do podstawowego przepisu często dodaję zioła czy tarty cheddar.
Tak czy inaczej: przepis jest banalnie prosty, a przechowywany w lodówce chlebek zachowuje świeżość nawet przez 3 dni. Żegnaj tęsknoto za kanapką! ♥️
Jaki serek do Cloud Bread?
Tradycyjnie do przygotowania chlebków używamy serka śmietankowego (na przykład Philadelphia). Możesz użyć również rozgniecionego widelcem lub zmiksowanego twarogu tłustego lub tartej mozzarelli czy cheddara (wówczas użyj ok. 50g)
Z czym podać chlebek chmurka?
Jednym z moich ulubionych zestawień jest BLT Sandwich, czyli grillowany na chrupko boczek, sałata, majonez i plaster pomidora pomiędzy dwoma chlebkami. Możliwości masz jednak sporo! Wędzony łosoś? Twarożek ze świeżymi warzywami? Masło i ser żółty? Pasta z tuńczyka (tuńczyk, majonez, szczypior), a może popularna awanturka czyli pasta z makreli i twarogu? Wybierz swoje smaki!
Jak przechowywać chlebek chmurka?
Chlebek najsmaczniejszy jest na świeżo – wtedy bułeczki są chrupkie. Możesz jednak przechowywać Cloud Bread w lodówce przez 2-3 dni w szczelnie zamkniętym opakowaniu.
Jeśli lubisz chlebek chmurka, koniecznie sprawdź jego wersję w formie pity, jak w przepisie na Gyros z keto-pitą 🥙.
Reklama produktów KETO, których sama używam do przygotowywania posiłków
Edit. Wasz ulubiony przepis na chlebek chmurka powstał w 2016 roku. 6 lat później doczekał się sporej aktualizacji.
Przepis krok po kroku:
1
Gotowe!
10 min.
|
Chlebek chmurka - przygotowanieŻółtka oddziel od białek. Dodaj do żółtek serek, stewię i proszek do pieczenia. |
2
Gotowe!
25 min.
|
Chlebek Chmurka - pieczenie |
3
Gotowe!
|
Chlebek chmurka - podaniePrzy dobrze ubitych białkach, bułeczki będą bardzo puszyste i delikatniejsze. Jeśli jednak przerwiesz ubijanie chwilę wcześniej to uzyskasz chlebek do złudzenia przypominający pitę. Rozkrojony na pół jest bardziej elastyczny i nadaje się również do faszerowania - różnicę widzisz na zdjęciach. Wybór formy chlebka należy do Ciebie! |